معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد

 | تاریخ ارسال: 1401/2/25 | 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد
دکتر سیده‌صفیه موسوی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد.
پایگاه خبری وبدا زنجان، طی حکمی از سوی دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر سیده‌صفیه موسوی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد.
در حکم دکتر موسوی آمده است:
همکار گرامی
سرکار خانم دکتر سیده‌صفیه موسوی 
عضو محترم هیات علمی دانشگاه 
احتراما نظر به تعهد، تجربه، توانمندی و تجارب ارزشمند سرکار عالی به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه منصوب می‌شوید. امید است در سایه الطاف الهی و در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی با نظارت مستمر و دقیق بر امور محوله و توجه ویژه به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان با فراهم آوردن بسترهای لازم و بهره‌گیری از تجارب اعضا محترم هیات علمی و صاحب نظران و همچنین جلب همکاری دانشجویان و همکاری‌های بین بخشی نهادهای فرهنگی و دانشجویی در ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی، گام های موثری در جهت تحول حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی و ارتقا کمی و کیفی امور مربوطه در تعامل سازنده با سایر معاونین محترم بردارید.
توفیقات سرکار عالی را در انجام شایسته وظایف و امور محوله از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
دکتر حسن بختیاری
رییس دانشگاه
 

دفعات مشاهده: 372 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

هفته سلامت ۱۴۰۱، برگزاری همایش پیاده‌روی باحضور مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1401/2/23 | 
هفته سلامت ۱۴۰۱
برگزاری همایش پیاده‌روی باحضور مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زنجان

در هفتمین روز از هفته سلامت، همایش پیاده‌روی باحضور دکتر بختیاری رئیس دانشگاه با برگزاری برنامه‌های شاد و متنوع برگزار شد.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، صبح جمعه ۲۲ اردیبهشت، دکتر حسن بختیاری با همراهی دکتر مشهود تقی‌لو معاون بهداشت دانشگاه، دکتر محمدرضا سراج‌صادقی سرپرست مرکز بهداشت شهرستان زنجان و اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در این همایش حضور داشتند.


 
 

دفعات مشاهده: 451 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

هفته سلامت ۱۴۰۱، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای شهرستان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1401/2/22 | 
هفته سلامت ۱۴۰۱
غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای شهرستان زنجان

در ششمین روز از هفته سلامت، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای شهرستان زنجان به منظور تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی برگزار شد.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، عصر پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای شهرستان زنجان به منظور تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی باحضور دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، معاونین و کارکنان دانشگاه به همراه رئیس بنیادشهید و امورایثارگران و مدیران و مسئولان سایر ادارات برگزار شد.


 
 

دفعات مشاهده: 326 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

هفته سلامت ۱۴۰۱، با حضور دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان صورت گرفت: آیین افتتاح کلینیک ویژه تخصصی شهرستان خدابنده

 | تاریخ ارسال: 1401/2/22 | 
هفته سلامت ۱۴۰۱
با حضور دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان صورت گرفت:

آیین افتتاح کلینیک ویژه تخصصی شهرستان خدابنده
افتتاح ۵ پروژه درمانی و فوریت های پزشکی با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال

کلینیک ویژه تخصصی شهرستان خدابنده با حضور دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد.  

پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر بختیاری در آئین افتتاح این کلینیک که روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت، در ششمین روز هفته سلامت برگزار شد، این پروژه را یکی از پروژه‌های اولویت دار و مورد تاکید در سفر ریاست جمهور و اعضای هیات دولت به استان، برشمرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان خدابنده، منطقه‌ای پرجمعیت است و حدود ۳۲۰ روستا را تحت پوشش دارد، وجود یک کلینیک تخصصی و ویژه در این منطقه مورد نیاز بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: کلینیک ویژه شهرستان خدابنده مشتمل بر ۱۳ واحد کلینیکی،  ۳۵ مطب و مرکز خدمات تخصصی و مشاوره ای، در زمینی به مساحت ۶۳۶ متر مربع، در چهار طبقه با مساحت حدود ۲هزار متر مربع می‌باشد که با اعتبار حدود ۱۸۰ میلیارد ریال احداث و تجهیز شده و افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته سلامت بعد از دو سال وقفه به دلیل وضعیت حاد شیوع کرونا در کشور، امسال به طور گسترده اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بیماری کرونا با همت خدمتگزاران سلامت و آحاد مردم شریف، مهار شد و این افتخار بزرگی برای سیستم بهداشت و درمان کشور و ملت ایران است.
دکتر بختیاری، با بیان اینکه موج ششم کرونا از کشورهای اروپایی آغاز شده بود، اظهار کرد: اگر قرار بود این بیماری بر اساس الگوی اپیدمیولوژیک و مهار شدن خود به خود، کنترل شود، قاعدتا باید ابتدا در کشورهای اروپایی مهار می‌شد و بعد در کشور ما ولی در حال حاضر عکس این قضیه را مشاهده می‌کنیم و این موفقیت جز با همت و عزم عمومی امکان‌پذیر نبود.
وی تصریح کرد: اگر همکاری و همراهی آحاد مردم نبود، قطعا سیستم بهداشت و درمان نمی‌توانست یک تنه به این موفقیت بزرگ دست یابد.
گفتنی است در ششمین روز هفته سلامت ۶ پروژه شامل پایگاه فوریت‌های پزشکی شهرک صنعتی علی آباد زنجان و کلینیک ویژه خدابنده به صورت حضوری و پد بالگرد سجاس، ساختمان فوریت‌های پزشکی صائین قلعه، پد بالگرد و سیستم بی‌سیم دیجیتال طارم به صورت ویدئو کنفرانسی و با مجموع اعتبار ۲۶۲ میلیارد ریال توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد.
 

دفعات مشاهده: 332 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

هفته سلامت ۱۴۰۱، دکتر بختیاری عنوان کرد: تقدیر WHO از ایران به عنوان یکی از ۱۰کشور موفق دنیا در مدیریت کرونا

 | تاریخ ارسال: 1401/2/21 | 
هفته سلامت ۱۴۰۱
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست با اصحاب رسانه عنوان کرد:

تقدیر WHO از ایران به عنوان یکی از ۱۰کشور موفق دنیا در مدیریت کرونا
رسانه‌ها، بازوان توانمند در تحقق اهداف برنامه‌های سلامت‌محور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به تعریف جدید سازمان جهانی بهداشت از سلامت که مشتمل بر سلامت جسمی، روانی و اجتماعی است، گفت: دستیابی جوامع به سلامت همه‌جانبه، مستلزم استفاده از تمام ظرفیت‌های اجتماعی خصوصا ظرفیت رسانه‌ها است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر حسن بختیاری در نشست خود با اصحاب رسانه که روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، اظهار کرد: قطعا سلامت جامعه بدون همراهی و همکاری تمام اقشار امکان‌پذیر نیست و پاندمی کرونا، مثال عینی و بارز این ادعاست.
وی با بیان اینکه ایران به عنوان یکی از ۱۰کشور موفق دنیا در زمینه مدیریت پاندمی کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت مورد تقدیر قرار گرفت، تصریح کرد: این موفقیت مرهون همت والای تک‌تک پرسنل بهداشت و درمان، نهادها و سازمان‌های دولتی، بخش‌های غیردولتی و مردمی، ‌NGOها، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان رسانه‌ها را بازوان توانمندی توصیف کرد که در تحقق اهداف برنامه‌های سلامت‌محور نقش اساسی دارند و افزود: رسالتی که در حوزه سلامت بر دوش رسانه‌هاست، آگاهی‌بخشی عمومی و اطلاع‌رسانی اقدامات این حوزه و نتایج حاصل از این اقدامات در جامعه است.  
وی برخی نظریات غیرعلمی مبنی بر اینکه فروکش کردن بیماری کرونا، سیر طبیعی این بیماری بود و خود به خود اتفاق افتاد، تصریح کرد: چنین تفاسیری، ستمی بزرگ به خدمتگزاران سلامت کشور و تحقیر ملت ایران است.
دکتر بختیاری خاطرنشان کرد: سیر اپیدمیولوژیک هر بیماری، مشخص می‌کند که آن بیماری با خودمهاری کنترل شده است یا با اقدامات بشری و اگر با خودمهاری کنترل شده باشد، فروکش کردن آن باید از همان منطقه‌ای آغاز شود که منشا بیماری بوده است.
وی با بیان اینکه موج ششم کرونا، سویه‌ی اومیکرون، از کشورهای اروپایی آغاز شد و به تدریج ترکیه و سپس ایران را درگیر کرد، گفت: اگر قرار بود این بیماری خود به خود فروکش کند، باید ابتدا در اروپا مهار می‌شد. ولی هم‌اکنون شاهد هستیم که تعداد فوت ناشی از کرونا در کشور ما از روزانه بالغ بر ۷۰۰ نفر در سال گذشته به روزانه ۳ نفر در حال حاضر رسیده است، در حالی که این آمار در کشورهای اروپایی همچنان سه‌رقمی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نقش رسانه‌ها را در ایجاد اعتماد عمومی به نظام سلامت، بسیار مهم دانست و خطاب به خبرنگاران حاضر در نشست، اظهار کرد: اهمیت کار شما در کنار کارهای میدانی که برای کنترل و مدیریت کرونا صورت گرفت، بسیار بارز و درخشان است.
وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف در دانشگاه برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام این مجموعه، خاطرنشان کرد: پایگاه فوریت¬های پزشکی اشراق در شهرک صنعتی علی آباد، پد بالگرد اورژانس سجاس و طارم، ساختمان جدید فوریت های پزشکی صائین قلعه، راه‌اندازی سیستم دیجیتال شهرستان طارم و کلینیک ویژه خدابنده پروژه‌هایی است که با مجموع اعتبار ۲۴۷ میلیارد ریال برای احداث و تجهیز در ششمین روز از هفته سلامت افتتاح خواهد شد.
دکتر بختیاری هفته سلامت را فرصتی برای تبیین و فرهنگ‌سازی در خصوص اجرای برنامه‌های سلامت‌محور در طول سال عنوان کرد و افزود: هدف این است که به کمک روزشمار و شعارهای هفته سلامت، این امر مهم در جامعه، فرهنگ‌سازی و محقق شود.
وی ضمن برشماری شعارهای ایام هفته‌ی سلامت، اظهار کرد: در بحران کرونا برخی برنامه‌های معمول حوزه‌ی سلامت مغفول ماند و اکنون که این بیماری مهار شده، فرصتی برای بازآرایی ساختار شبکه بهداشت و درمان است و دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این راستا تلاش مضاعف خواهد کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از تلاش برای تامین منابع لازم جهت تعمیر و به روزرسانی دستگاه‌ها و تجهیزاتی که از چرخه خدمت‌رسانی خارج شده‌اند خبر داد و گفت: تاثیر تورم در حوزه تجهیزات پزشکی چندین برابر سایر حوزه‌ها بود و عدم هماهنگی بین هزینه و درآمد، منجر به یک بدهی تجمعی شده که بسیاری از شرکت‌ها آن را طلب کردند و یکی از برنامه‌‎های دانشگاه، تامین منابع مورد نیاز برای جلوگیری از اخلال در امر خدمت‌رسانی به مردم می‌باشد.
وی با بیان اینکه پیرو نامه‌ی معاونت درمان دانشگاه به مدیران گروه‌های آموزشی، تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه ملزم به حضور در کشیک‌های نوروزی شدند، خاطرنشان کرد: حضور متخصصین در مراکز درمانی مرکز استان و شهرستان‌ها به طور مستمر توسط بنده و معاونین دانشگاه کنترل می‌شد.
دکتر بختیاری در پایان از اصحاب رسانه درخواست کرد مسائل و مشکلات مردم در حوزه سلامت را به دانشگاه منعکس کنند و برای حل این مسائل در کنار دانشگاه باشند.

دفعات مشاهده: 334 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر