رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: در دانشگاه توانایی تزریق روزانه بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن وجود دارد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/30 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
در دانشگاه توانایی تزریق روزانه بیش از ۱۰
هزار دوز واکسن وجود دارد
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه دو مورد از واکسنهای داخلی در اختیار استانها قرار گرفته و نیز تعداد قابل توجهی وارد استان زنجان شده است؛ و امیدواریم طی روزهای آینده با اطلاع رسانی که انجام خواهد شد تزریق واکسن ایرانی انجام شود افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی که صورت گرفته دانشگاه توانایی دارد به شرط تامین واکسن،  روزانه بیش از ۱۰ هزار دز  واکسن تزریق کند.

 به گزارش وب دا - زنجان؛ دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری مجازی با خبرنگاران ظهر یکشنبه ۳۰ خرداد در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد احتمال وقوع موج جدید بیماری در استان گفت: در روزهای اخیر با عادی انگاری مردم و تراکمی که در محلهای تجمع از جمله پارکها، تفرجگاهها و دورهمی های خانوادگی و اینکه استفاده از ماسک به حداقل رسیده با این روال احساس خطر و  پیش بینی بر این است که در نیمه تیرماه به بعد روند افزایشی بیماری را به طور محسوسی داشته باشیم. 

وی  وضعیت بیماری در استان را نیز اعلام کرد و گفت:  در روزهای اخیر روند افزایشی در میزان سرپایی داشتیم و این زنگ خطر مهمی است که در آینده شاهد افزایش بستری ها نیز باشیم،  روند بستری ها نیز  با روند کاهشی به صورت قطره چکانی است.

مدیرارشد دانشگاه در ادامه روند واکسیناسیون در استان را خوب ارزیابی نموده و افزود:  واکسیناسیون گروههای پرخطر به خوبی پیش می رود و اگر به اهداف مورد نظر نرسیدیم به علت تاخیر در تحویل واکسن بوده است و از امروز نیز با تامین دوز دوم واکسن،  واکسیناسیون برای گروههای ۷۰ سال به بالا و گروههای جامانده آغاز شده و امیدواریم با همین روند پیش برود در عرض دو هفته آینده با اعلام وزارت بهداشت و به شرط تامین واکسن بتوانیم با سرعت بیشتری سنین پایینتر و بالای ۶۰ و یا ۶۵ سال را واکسینه کنیم.
 
وی مجموع واکسیناسیون در استان زنجان را ۸۵ هزار دز در مجموع واکسن تاکنون عنوان کرد و پایگاه خوردویی و پیاده واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی، پایگاه شرکت برق واقع در شهرک کارمندان، پایگاه هلال احمر واقع در هنرستان، پایگاه پیام واقع در هتل پیام،  پایگاه مدیریت بحران واقع در شهرک الهیه و پایگاه امام علی(ع) واقع  در سه راه امجدیه را از جمله  ۶ مرکز شهر زنجان برای واکسیناسیون اعلام نمود.

وی در توصیه ای به شهروندان گفت: مردم عزیز زنجان برای سهولت کار واکسیناسیون به نزدیکترین مرکز محل سکونت خود مراجعه کنند. و  به دلیل تراکم جمعیت در طی امروز و فردا حتی الامکان مراجعه نکنند و  هیچ نگرانی نیز  از بابت کمبود واکسن نداشته باشند، همچنین شماره تلفن ۳۳۰۱۹۰ برای آگاهی از چگونگی و محل واکسیناسیون به جهت جلوگیری از شلوغی و تراکم جمعیت و توزیع مناسب جمعیت در مراکز واکسیناسیون در نظر گرفته شده است ‌.  
 
رئیس دانشگاه در پاسخ به سوال دیگری گفت: واکسنهای داخلی هم در اختیار استانها قرار گرفته و به استان زنجان نیز تعداد قابل توجهی وارد شده است و امیدواریم طی روز های آینده با اطلاع رسانی که انجام خواهد شد تزریق واکسن ایرانی انجام شود . خوشبختانه با برنامه ریزی که صورت گرفته دانشگاه توانایی دارد به شرط تامین واکسن،  روزانه بیش از ۱۰ هزار دز واکسن تزریق کند.

دفعات مشاهده: 38 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

همزمان با سراسر کشور؛ آغاز تزریق دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال از امروز در استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/3/30 | 
همزمان با سراسر کشور؛
آغاز تزریق دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال از امروز در استان زنجان 
با تامین واکسن مورد نیاز، امروز دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال و جاماندگان این سنین در استان زنجان نیز همزمان با سراسر کشور آغاز شد

به گزارش وب دا - زنجان؛  دکترپرویزقزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با همراهی دکتر صائینی معاون بهداشتی  همزان با آغاز تزریق دز دوم  واکسیناسیون با حضور در محل پردیس دانشگاه از روند واکسیناسیون در مرکز تجمعی بازدید نمود.

دفعات مشاهده: 53 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیریت روابط عمومی دانشگاه در دوران کرونا، بسیار خوش درخشیده است

 | تاریخ ارسال: 1400/3/30 | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
مدیریت روابط عمومی دانشگاه در دوران کرونا، بسیار خوش درخشیده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در مراسم گرامیداشت روز روابط عمومی اظهار کرد: در چند سال اخیر خصوصا از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا، مدیریت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بسیار خوش درخشیده است.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر پرویز قزلباش ظهر پنجشنبه ۲۷ خرداد در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، کارکنان روابط عمومی را لشکری توانمند در تخصص‌ها و رشته‌های مختلف توصیف کرد و گفت: تمرکز این تیم قوی در یک مجموعه و در اختیار داشتن امکانات مناسب، باعث پیشرفت چشمگیر این واحد شده است.

وی تصریح کرد: وسعت دید و برنامه‌ریزی و نگاه فرهنگی و روحیه‌ی تحول گرای مدیریت روابط عمومی، این حرکت پیش‌رونده را تشدید کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، ضمن تبیین سیر تاریخی شکل‌گیری و توسعه روابط عمومی در دانشگاه، سرعت پیشرفت روابط عمومی این دانشگاه را مانند عبور از جاده‌ی خاکی و رسیدن به اتوبان دانست و گفت: اکنون زمان آن است که این واحد با سرعت بسیار بیشتری رو به جلو حرکت کند.

وی صرف هزینه برای فراهم کردن زیرساخت‌ها را نوعی سرمایه‌گذاری قلمداد کرد و افزود: در حال حاضر، روابط عمومی دانشگاه از امکانات و زیرساخت‌های بسیار مناسبی برخوردار است و هرگونه حمایت از آن، بازگشت سرمایه‌ی سریع و قابل توجهی در پی خواهد داشت.

دکتر قزلباش با اشاره به اینکه طی ۱۶ماه گذشته، امکانات و تجهیزات چشمگیری در اختیار روابط عمومی دانشگاه قرار گرفته است، اظهار کرد: هیچگونه حمایتی را از این واحد دریغ نخواهیم کرد زیرا روابط عمومی به منزله‌ی دریچه‌ی ارتباطی دانشگاه با دنیای خارج و اجتماع و مردم عزیزمان است.

وی افزود: روابط عمومی همچون دریچه‌ی بزرگ و مهمی است که از یک سو می‌تواند دستاوردهای بزرگ دانشگاه را به همکاران و مردم منعکس نماید و از سوی دیگر بستر حمایت طلبی از شهروندان و همراهی آنان با مجموعه‌ی بزرگ دانشگاه علوم پزشکی را فراهم کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه روابط عمومی باید مرجعیت خود را در دانشگاه ثابت کند، تصریح کرد: باید به همه‌ی معاونت‌ها و واحدها ثابت شود، کاری که از کانال روابط عمومی عبور کند و سپس عرضه شود، یک کار فاخر خواهد بود زیرا نیروهای روابط عمومی با توان و تخصص خود، ظرافت‌های هنری و فرهنگی را به دستاوردهای هر واحد اضافه می‌کنند.

وی نیروی انسانی متخصص و توانمند را بزرگترین سرمایه‌ی واحد روابط عمومی دانشگاه دانست و گفت: خوشبختانه کلیه‌ی کارکنان این واحد، نه تنها در سطح دانشگاه بلکه در سطح استان، و ملی افرادی متمایز و برجسته‌اند.

دکتر قزلباش، الکترونیکی سازی روابط عمومی را یک اصل مهم قلمداد کرد و افزود: کارهای مهمی در این خصوص صورت گرفته و ضرورت دارد تا نقشه‌ی راه الکترونیکی‌سازی روابط عمومی دانشگاه نیز در اسرع وقت ترسیم شود.

وی با اشاره به ضرورت مردمی بودن روابط عمومی و مشارکت مردم و شهروندان در اطلاع‌رسانی حوزه‌ی بهداشت و درمان، اظهار کرد: مردم باید در قالب خبرنگار افتخاری یا شهروند خبرنگار، دانشگاه را در جهت ارائه‌ی خدمات مطلوب همراهی نمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این مراسم، به وضعیت مطلوب این مدیریت در تدوین برنامه عملیاتی و نقشه راه روابط عمومی، تولید محتوا و روابط عموی الکترونیک و فضای مجازی، فرهنگی و هنری در این واحد اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر، در تولید و انتشار محصولات چند رسانه‌ای کاملا خودکفا هستیم.

دکتر مصطفی محمدی با تاکید بر لزوم استقلال مدیریتی و اداری و مالی روابط عمومی تصریح کرد: این واحد باید مستقل بوده و از ابزار و اختیارات کافی برخوردار باشد تا بتواند نقش خود را به درستی و واقعی ایفا نماید.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی، مستندسازی تحلیلی و مدیریتی عملکرد و دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان را آغاز کرده است، افزود: فاز اول این مستندسازی به زودی پایان می‌یابد و انتظار می‌رود کلیه‌ی معاونت‌ها و واحدها همکاری لازم را جهت ادامه‌ی این کار فاخر مبذول نمایند.

دکتر محمدی در پایان این مراسم لوح اهدایی جشنواره ملی ستاره‌های روابط عمومی. ایران با عنوان ستاره مدیر ارشد به دکتر قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیم و از حمایت‌های ایشان برای توسعه جهادی روابط عمومی قدردانی کرد.

در این مراسم، همچنین تابلوی نفیس خطاطی استاد نیک‌بین، توسط دکتر قزلباش به دکتر مصطفی محمدی، مدیر واحد روابط عمومی دانشگاه، اهدا شد، و کلیه‌ی همکاران روابط عمومی دانشگاه با دریافت لوح و هدیه مورد تقدیر قرار گرفتند .
 

دفعات مشاهده: 86 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

موافقت با تاسیس مرکز تحقیقات ژن درمانی سرطان در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/3/29 | 
موافقت با تاسیس مرکز تحقیقات ژن درمانی سرطان در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

در جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، با تاسیس مرکز تحقیقات ژن درمانی سرطان در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان موافقت به عمل آمد .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، به استناد رای صادره در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، مورخ ۳/۳/۱۴۰۰ با تاسیس مرکز تحقیقات ژنتیک درمانی سرطان در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان موافقت به عمل آمد .

به منظور گسترش پژوهش و ارائه راه‌حل در امور بهداشتی درمانی، مرکز تحقیقات ژنتیک درمانی سرطان با نام "مرکز تحقیقات" برای تامین اهداف زیر مورد موافقت قرار گرفت:

توسعه و بکارگیری دانش بشری در زمینه علم "ژن‌درمانی سرطان"، انجام پژوهش‌های بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور به منظور جوابگویی به نیازهای جامعه اسلامی، جمع‌آوری، تنظیم و طبقه‌بندی اسناد، مقالات و مدارک مربوطه و انتشار آنها، تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه "ژن درمانی سرطان"، ترغیب، تشویق و به کارگیری محققین، کوشش در جلب توجه و همکاری مراکز تحقیقات اجرایی مربوطه در داخل کشور، همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی با رعایت قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران

دفعات مشاهده: 214 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ هفدهمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و قرارگاه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس دانشگاه تشکیل شد

 | تاریخ ارسال: 1400/3/27 | 
متن خبر مورد نظربا حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
 هفدهمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و قرارگاه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس دانشگاه تشکیل شد
دکتر ایرج حریرچی  عصر چهارشنبه ۲۶ خرداد در سفر چند ساعته به زنجان در جلسه هیات رییسه و قرارگاه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس دانشگاه حضور یافت. 

به گزارش وب دا - زنجان؛  هفدهمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و قرارگاه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ با حضور  دکتر ایرج حریرچی معاون کل  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در محل سالن اجلاس مرکز همایشهای بین المللی روزبه برگزار گردید، 

در این جلسه  آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان برررسی شد و همچنین گزارشی از نتایج و دستاوردهای همایش بین المللی کووید ۱۹ و نظام سلامت :  درس‌های آموخته توسط معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه  ارائه گردید.  
 
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در برنامه سفر خود به زنجان با همراهی دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه با حضور در پردیس دانشگاه از مرکز تجمیعی واکسیناسیون  واکسیناسیون کووید ۱۹ بازدید نموده و از نزدیک  اقدامات و تمهیدات آماده شده در این مرکز را بررسی نمود .
 
دکتر حریرچی همچنین با همراهی دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور در محل استانداری زنجان با دکتر حقیقی دیدار و گفتگو نمود

دفعات مشاهده: 341 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر